poniedziałek, 28 Maj 2018
Home / Esport / DOTA 2 / Mistrzostwo The International oraz 11 milionów dolarów dla Team Liquid!
Team Liquid

Mistrzostwo The International oraz 11 milionów dolarów dla Team Liquid!

Wczoraj w nocy zakończyły się zmagania w International. Rekordowa nagroda główna w wysokości niemal 11 milionów dolarów przypadła w udziale dywizji DOTA 2 z Team Liquid.

W finale Team Liquid starło się z zespołem Newbee, a zanim do tego doszło w finale Lower Bracket pokonali LGD.Forever Young. Z drużyną tą zaliczyli słabszy start, bo pierwsza runda padła łupem chińskiego przeciwnika, ale dwie kolejne Liquid zgarnęło już dla siebie, awansując do wielkiego finału. Ten, rozgrywany systemem BO5, w całości padł łupem Liquid i była to tym samym pierwsza historii wygrana w International zespołu z międzynarodowym składem – piątkę Team Liquid stanowią bowiem Bułgar, Fin, Jordańczyk, Libańczyk i przedstawiciel naszych zachodnich sąsiadów – Niemiec. O sile zespołu niech świadczy również fakt, że w wielkim finale do zera pokonali zespół, który w drabince wygranych nie przegrał ani jednego spotkania!

Ostateczna klasyfikacja na podium oraz podział nagród prezentuje się następująco:
1. Team Liquid – 10 821 352 dolarów
2. Newbee – 3 935 037 dolarów
3. LGD.ForeverYoung – 2 582 368 dolarów

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

DXerxuzXcAcBTFe

Roszady w FaZe Clan oraz Fnatic!

W piątek, 25 maja dwie czołowe organizacje ogłosiły odświeżenie swoich składów. „Olofmeister” powraca do gry …