niedziela, 22 Kwi 2018
Home / Bez kategorii / Grecja otrzyma turniej z pulą nagród 240 tysięcy dolarów!

Grecja otrzyma turniej z pulą nagród 240 tysięcy dolarów!

Niewiele jest krajów, do których nie dotarło jeszcze na szerszą skalę esportowe szaleństwo, ale o Grecji póki co nikt głośniej nie słyszał – chyba, że za sprawą wprowadzonej do gry mapy de_santorini. Teraz kraj ten otrzyma swój pierwszy, duży turniej z pulą nagród wynoszącą 240 tysięcy dolarów.

Za organizację odpowiedzialna jest platforma turniejowa PvPRO, a wydarzenie ma się odbyć na jednej z greckich wysp – konkretnie Mykonos – w dniach od 7 do 10 września. Będzie to pierwszy przystanek w serii turniejów pod zbiorczą nazwą Electronic Sports Global Tour. Pierwsze trzy spośród ośmiu grających drużyn z każdego przystanku dostaną automatyczne zaproszenie do kolejnego turnieju w serii.
Jeśli chodzi o samo wydarzenie na Mykonos, to rozgrywane będzie dość standardowym formatem – najpierw faza grupowa z systemem GSL, a następnie faza play-off. Ciekawostka – finał będzie rozgrywany – podobnie jak na turniejach organizowanych przez ESL – systemem BO5. Jeśli chodzi o drużyny to siedem z nich otrzymało bezpośrednie zaproszenia, a ostatnia, ósma, będzie musiała sobie udział wywalczyć w zamkniętych kwalifikacjach. Odbędą się one pomiędzy czterema europejskimi teamami w dniach 17 i 18 sierpnia.
Natomiast zaproszone ekipy to:

  • Gambit
  • SK Gaming
  • Virtus.pro
  • Liquid
  • Heroic
  • BIG
  • mousesports

Grecki turniej nie odbędzie się w żadnej wielkiej hali, do jakich przyzwyczaiły nas dotychczasowe rozgrywki, a w „Willi Przeznaczenia”, czyli hotelowym kompleksie na Mykonos. Specjalnie na potrzeby turnieju powstał nawet video-teaser, do którego głosu użyczył znany i ceniony komentator i host esportowy, Paul „ReDeYe” Chaloner:

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

major

ELEAGUE Major Boston 2018: Podsumowanie drugiego dnia Majora

Skończył się drugi dzień Majora w Bostonie. Podsumowanie Mecz Wynik Mapa Quantum Bellator Fire vs. …