piątek, 22 Cze 2018
Home / Esport / Polacy przegrywają z Holandią w 1. meczu Overwatch World Cup 2017
Overwatch World Cup 2017

Polacy przegrywają z Holandią w 1. meczu Overwatch World Cup 2017

Słaby początek walki o awans do finałów Overwatch World Cup 2017 notują nasi reprezentanci. W 1. meczu Polacy gładko ulegli Holendrom 0:4.

Mecz z Holandią rozgrywany był na mapach Numbani, Wieża Lijang, Kolonia księżycowa Horyzont oraz Dorado. Na pierwszej Polacy rozpoczęli po stronie atakującej i bardzo szybko opanowali dwa checkpointy, przez większość rundy całkiem dobrze radząc sobie z przeciwnikiem. Niestety pod koniec tej rundy coś wymknęło nam się spod kontroli i straciliśmy ją. Po zamianie stron Holendrzy chcieli dopaść ładunek równie szybko jak Polacy na początku starcia, ale zajęło im to kilka minut zamiast spodziewanych kilkunastu sekund. Nasza reprezentacja jeszcze przez jakiś czas próbowała im utrudnić zadanie dotarcia do mety z ładunkiem, ale Holdenrom udała się skuteczna obrona. Na drugiej mapie po obu stronach również to Polacy jako pierwsi przejęli inicjatywę, ale za każdym razem Holendrzy wykazywali się większym opanowaniem, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tym samym wynik meczu w tym momencie to już 4:0 dla „Oranje”, a Polacy mogli już tylko co najwyżej zremisować.
Ogromne nadzieje budziła w kibicach trzecia mapa, na której Polacy prowadzili przez bardzo długi czas – Polacy zdobyliby tu swoje pierwsze punkty gdyby nie szaleńczy atak Holendrów pod koniec, który pozwolił im odbić punkty kontrolne, nad którymi Polacy nie zdołali już odzyskać panowania. Swój jedyny „mały punkt” Polacy zdobyli na ostatniej mapie, ale było to wszystko na co było ich stać w tym spotkaniu, jak również nie pozwoliło to na wyszarpanie chociażby jednej rundy. Tym samym Polacy bardzo skomplikowali sobie dalszą walkę, bo do rozegrania mają jeszcze dwa spotkania, w tym jeden z zajmującymi drugie miejsce w rankingu Koreańczykami, tak więc walka o przetrwanie zapowiada się na bardzo ciężką.
Kolejne spotkanie Polaków – właśnie z Koreańczykami – jutro, również o godzinie 14:00.

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Fortnite 1

Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Opolu oraz sezonu 2017/2018!

W miniony weekend zakończył się kolejny etap LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie oraz HIRO …