czwartek, 24 Maj 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / Team Kinguin niemal niezagrożone na pozycji lidera ESEA Premier
ESEA Premier

Team Kinguin niemal niezagrożone na pozycji lidera ESEA Premier

Po rozegraniu 16 spotkań w ramach ESEA Premier Team Kinguin może uznać swoją walkę w fazie grupowej tejże ligi za zakończoną.

Team Kinguin rozegrało swoje ostatnie dwa spotkania w lidze ESEA Premier z drużyną The Gatekeepers. Tym samym zakończyli sezon zasadniczy z 42 punktami i bilansem 14 wygranych oraz 2 porażek. Jednocześnie notują serię aż 12 wygranych spotkań z rzędu. Są tym samym niemalże niezagrożeni na pozycji lidera, mogą ją stracić jedynie w przypadku bardzo wysokich zwycięstw FlipSid3 w pozostałych 4 spotkaniach. Wtedy bilans punktowy obu drużyn będzie taki sam i liczyć będzie się bilans rund. W przypadku Polaków wynosi on +92, a dla FlipSid3 52. Bez względu na to Polacy mają już zagwarantowany awans do turnieju ESEA Global Challenge, który odbędzie się – już tradycyjnie – w angielskim Leicester w połowie sierpnia. Niestety aż tak dobrze nie poszło drugiej naszej formacji, grającej w ramach ESEA Premier, czyli PRIDE. Polacy aktualnie znajdują się na 9. miejscu z 18 punktami i ich awans do ESEA Global Challenge jest już praktycznie niemożliwy, mimo, iż im również zostały do rozegrania jeszcze 4 mecze.

Wyniki polskich drużyn w ESEA Premier:
Team Kinguin vs. Gatekeepers – 16:6
PRIDE vs. Space Soldiers – 14:16

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …