poniedziałek, 28 Maj 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / ESPORT NA STADIONIE? CZEMU NIE
LmpwZzhwZHpOTTNNODlY

ESPORT NA STADIONIE? CZEMU NIE

Co i rusz w różnych artykułach pokazujemy Wam jak bardzo w ostatnich latach rozwinął się esport. Zmagania cyberatletów cieszą się tak ogromnym zainteresowaniem, że kwestią czasu było wykorzystanie jako areny zmagań na tego typu turniejach stadiony piłkarskie. Pierwsze turnieje na stadionach miały już miejsce – na stadionie Commerzbank Arena we Frankfurcie odbyły się dwa turnieje DOTA 2 z cyklu ESL One. w tym roku planowany jest trzeci. Niedawno zaś ujawniono informację, że również CS: GO będzie miał swój stadionowy turniej – SL i-League Invitational, który odbędzie się w dniach 19-22 maja na Stadionie Olimpijskim w Kijowie.
W turnieju weźmie udział 8 drużyn, z czego połowa z listy zaproszonych, a pozostałe cztery – na zasadzie kwalifikacji. Z kwalifikacji tych odpadli już niestety zawodnicy Team AGG, ale przed swoją szansą za ok 20 minut staną gracze z CSGL. Ok. 18:00 spotkają się z drużyną Fluffy Gangstrs. Na pewno w stolicy Ukrainy zobaczymy graczy reprezentujących barwy Luminosity Gaming, Natus Vincere oraz Virtus.pro. Pula nagród finałowego turnieju to 100 tysięcy dolarów.

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

DXerxuzXcAcBTFe

Roszady w FaZe Clan oraz Fnatic!

W piątek, 25 maja dwie czołowe organizacje ogłosiły odświeżenie swoich składów. „Olofmeister” powraca do gry …