wtorek, 19 Cze 2018
Home / Esport / Elazer triumfatorem DreamHack Valencia w StarCraft 2!
Elazer

Elazer triumfatorem DreamHack Valencia w StarCraft 2!

Wspaniały wyczyn młodego, polskiego zawodnika! Mikołaj „Elazer” Ogonowski po rewelacyjnej walce oraz comebacku w finale wygrywa turniej StarCraft 2 na DreamHack Valencia!

Ta wygrana to pierwszy tytuł jaki w swojej karierze zdobył Elazer. Nie dość, że dokonał tego w wieku 19 lat, to w dodatku w finale pokonał Norwega Jensa „Snute’a” Aasgaarda, należącego do ścisłej światowej czołówki. Początek pojedynku zapowiadał się nieciekawie dla polskiego Zerga – Snute wygrał pierwsze dwie mapy, kolejną udało się Elazerowi co prawda wyszarpać, ale na czwartej znowu lepszy okazał się Norweg. Wtedy nastąpiła świetna seria Polaka, który zdobył trzy rundy z rzędu i tym samym zapewnił sobie triumf w całym turnieju oraz nagrodę w wysokości 25 tysięcy dolarów. W playoffach do hiszpańskiego turnieju pokonał on m.in. Koreańczyka TRUE oraz innego, bardziej doświadczonego Polaka – Nerchio. Jak więc widać, droga jaką Elazer musiał pokonać do mistrzowskiego tytułu nie była łatwa. Oprócz nagrody finansowej dostał on pewne miejsce w finałach Mistrzostw Świata, które odbędą się 3 i 4 listopada na BlizzCon w Anaheim.

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Fortnite 1

Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Opolu oraz sezonu 2017/2018!

W miniony weekend zakończył się kolejny etap LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie oraz HIRO …