wtorek, 22 Maj 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / Podsumowanie 1. dnia finałów Esports Championship Series
Esports Championship Series

Podsumowanie 1. dnia finałów Esports Championship Series

W piątek rozegrane zostały pierwsze spotkania grupowe LANowych finałów Esports Championship Series. Poznaliśmy pierwszych półfinalistów turnieju, doszło też do niespodzianki.

Miejsce w półfinałach Esports Championship Series zagwarantowały sobie już świetnie dysponowane dzisiaj SK Gaming oraz Cloud9. Blisko tego wyczynu była również ekipa Astralis, która w swoim drugim spotkaniu grała właśnie z Cloud9. Duńczycy doskonale rozpoczęli swoje spotkanie i bardzo długo prowadzili, ale od stanu 12:6 dla nich Amerykanie zaczęli nadrabiać dystans, a nawet przeważać szalę spotkania na swoją stronę. Od stanu 14:13 dla Cloud9 zaczęła się walka „runda za rudnę” skutkiem czego zobaczyliśmy dogrywkę. Tylko jedną, bo tyle wystarczyło do wyłonienia zwycięzcy – Astralis nie zdobyło w niej ani jednej rundy i mecz zakończył się wynikiem 19:15 dla Cloud9. Świetnie dysponowany w tym spotkaniu był Autimatic, który ma spore szanse na zdobycie tytułu MVP turnieju. W meczu z Astralis zdobył aż 34 fragi i ratio 1.7.

Komplet wyników piątkowych spotkań:

FaZe Clan vs. Optic – 16:9
G2 Esports vs. SK Gaming – 7:16
FaZe Clan vs. SK Gaming – 8:16óry
Cloud9 vs. Fnatic – 16:8
Liquid vs. Astralis – 11:16
Cloud9 vs. Astralis – 19:15

Rozpiska spotkań w sobotę:

12:15 – OpTiC Gaming vs. G2 Esports
15:15 – fnatic vs. Liquid
18:15 – FaZe Clan vs. OpTiC / G2
21:15 – Astralis vs. fnatic / Liquid

Spotkania będą rozgrywane systemem BO3.

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Źródło: Virtus.pro Facebook

Virtus.pro zagra w turnieju Adrenaline Cyber League w Rosji

Virtus.pro powraca do gry w turniejach. Pierwszym z nich będzie wyjazd do Rosji, gdzie Polacy …