wtorek, 19 Cze 2018
Home / Turnieje / Nowy Mistrz Polski otrzyma szansę gry w przedsionku ESL Pro League!
ESL Mistrzostwa Polski

Nowy Mistrz Polski otrzyma szansę gry w przedsionku ESL Pro League!

23 ruszył kolejny sezon ESL Mistrzostw Polski. Tym razem jednak zobaczymy sporo zmian w formule turnieju, który dla wielu zespołów i zawodników powinien być jeszcze lepszym „kopem” ich profesjonalnej i poważnej kariery.

Na czym polegają zmiany? Przede wszystkim, wzorem większości lig sportowych, Mistrz Polski będzie miał możliwość gry w rozgrywkach na szczeblu międzynarodowym – w przypadku turnieju CS: GO będzie to ESEA Premier, czyli przedsionek ESL Pro League! Natomiast gracze League of Legends wygrywając tytuł Mistrzów Polski będą mogli zagrać w Challenger Series Europe, z którego prosta droga do League of Legends Championship Series.
Kolejna rewolucyjna zmiana to zasady wynagradzania graczy. W fazie zasadniczej turnieju CS: GO (przez trzy miesiące) każdy zawodnik będzie otrzymywał „pensję” w wysokości 1000 zł miesięcznie, niezależnie od wyników ich drużyn. Natomiast pula nagród przeznaczona na finały to 60 tysięcy złotych. W turnieju League of Legends natomiast finałowa pula to 50.000 złotych, a łączna – 80.000 złotych.
Na koniec jeszcze informacje o kwalifikacjach do poszczególnych turniejów:

Turniej CS: GO:
27.06 – Pierwsza tura kwalifikacji
01.07 – Druga tura kwalifikacji
11.07 – Trzecia tura kwalifikacji

Turniej League of Legends:
28.06 – Pierwsza tura kwalifikacji
05.07 – Druga tura kwalifikacji
08.07 – Trzecia tura kwalifikacji
12.07 – Czwarta tura kwalifikacji

Finały: 15-17 września, Atlas Arena, Łódź.

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Źródło: ESL

ESL Mistrzostwa Polski już w ten weekend!

Już w najbliższy weekend ESL Mistrzostwa Polski  sprowadzą do Katowic najlepszych graczy Counter Strike’a, LoLa, …