wtorek, 22 Maj 2018
Home / Artykuły / Nowe materiały na temat KURSKA
!_KURSK_JUJUBEE_4

Nowe materiały na temat KURSKA

W czasie Warsaw Games Week natrafiłem na demo gry KURSK i nie ma takiego tygodnia bym nie czekał na nowe informacje dotyczcie tej produkcji. Tym bardziej chcę podzielić się z Wami najnowszymi informacjami na ten temat.

Gra KURSK, ambitna produkcja ze studia Jujubee, przeszła długą drogę od bardzo dobrze przyjętego dema na Gamescom. Wówczas gracze z całego świata mogli się zapoznać z wnętrzami okrętu, teraz pora na nową lokację po ujawnionej kilka miesięcy temu Moskwie – garnizonowe miasto Widiajewo. To właśnie z niego okręt K-141 Kursk wypłynął w swój ostatni rejs.

„W początkowych założeniach KURSK miał być grą na 4 godziny rozgrywki. Ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że w tej historii tkwi olbrzymi potencjał i wymaga ona należytego zgłębienia. Dlatego też tytuł będzie znacząco większy i zapewni graczom nawet kilkanaście godzin wrażeń, chcemy także należycie wprowadzić odbiorcę w atmosferę owych katastroficznych zdarzeń. Zanim trafimy na Kursk, odwiedzimy także Moskwę i ulokowane nad Morzem Barentsa zamknięte miasto garnizonowe Widiajewo. Warto tu nadmienić, że KURSK to gra typu sandbox, więc gracz ma dużą swobodę działań i może istotnie wpływać na przebieg rozgrywki, w tym na zakończenie gry” – powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee S.A. „Duży nacisk kładziemy także na oprawę i tym samym jakość audiowizualna uległa znaczącej poprawie w stosunku do ubiegłorocznego dema z Gamescom, które już wtedy spotkało się z bardzo dobrym odbiorem ze strony graczy. Nie ukrywamy, że zależy nam na stworzeniu tytułu jak najwyższej próby.”

O KURSKU

KURSK będzie pierwszą, pełnoprawną grą paradokumentalną w historii. Tytuł będzie się koncentrował na tragedii rosyjskiego atomowego okrętu podwodnego, który zatonął na morzu Barentsa w sierpniu 2000 roku. Fabuła gry będzie w większości oparta na faktach, dzięki czemu gracze zyskają możliwość bardziej szczegółowego zapoznania się z dramatyczną historią okrętu oraz przeżycia ekscytującej przygody.

„KURSK będzie tytułem skierowanym do dojrzałego gracza oczekującego nietuzinkowej i ambitnej rozrywki, w której szczególny nacisk zostanie położony na fabułę i sposób prowadzenia akcji. Będzie to tytuł w którym gra jest narzędziem do opowiedzenia historii, a nie historia pretekstem do wprowadzenia mechanik gry. Nie chcemy tutaj iść na żadne kompromisy, dlatego też KURSK będzie produkcją, którą ciężko wpisać w konkretne ramy gatunkowe” – powiedział Michał Stępień, Prezes Zarządu Jujubee S.A.

Oficjalny zwiastun gry (YouTube):

Facebook: https://www.facebook.com/Jujubee-267210603352542

Oficjalna strona: http://kurskthegame.com

Komentarze

O Krzysztof "Gregorius" Nancka

Fantasta, miłośnik StarCrafta, Warhammera 40k i prozy Dicka, zapalony gracz od karcianek przez planszówki, rpg na esporcie kończąc. Z portalem związany od początku istnienia choć z dłuższą przerwą. Widywany głównie na eventach.

Zobacz także

Amatorskie organizacje w League of Legends

Amatorskie organizacje w League of Legends

Trudno podważyć to, jak wielką profesjonalizację w kierunku esportu przeżywa League of Legends. Twórcy gry …