czwartek, 24 Maj 2018
Home / Turnieje / Kolejny przystanek Intel Extreme Masters – w Oakland!
Oakland

Kolejny przystanek Intel Extreme Masters – w Oakland!

Trochę czasu już minęło od inauguracji 12. sezonu Intel Extreme Masters w Sydney. Widzowie, którzy zdążyli się stęsknić za tym prestiżowym cyklem kolejne esportowe emocje będą mogli przeżywać już wkrótce w Szanghaju, a kolejny przystanek – w dniach 18 i 19 listopada – na zawodach w Oakland.

Oakland to lokalizacja, która debiutowała w zeszłorocznym kalendarzu, podobnie jak Sydney było nowością w tym sezonie. Lokalizacja sprawdziła się do tego stopnia, że Intel oraz ESL zdecydowały o organizacji kolejnej edycji tego turnieju. Co więcej – wiadomo, że zagra w nim dwanaście drużyn, z czego dwie są już ogłoszone. Są to Astralis oraz FaZe Clan – uczestnicy wielkiego finału rywalizacji CS: GO na IEM Katowice. W zeszłym sezonie w Oakland rozgrywano również zawody w League of Legends, jednak z powodu zmiany podejścia Riot do turniejów innych niż ich własne tym razem CS: GO będzie jedynym ogrywanym tam tytułem. Emocje związane z kolejnymi zawodami będą tym większe, że pojawi się pierwsza okazja na zgarnięcie ogłoszonego niedawno Wielkiego Szlema. Przypomnijmy, że na jego triumfatora czeka bonus w postaci okrągłego miliona dolarów. Natomiast „podstawowa” nagroda za 1. miejsce w Oakland to 125 tysięcy dolarów.

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Źródło: ESL

ESL Mistrzostwa Polski już w ten weekend!

Już w najbliższy weekend ESL Mistrzostwa Polski  sprowadzą do Katowic najlepszych graczy Counter Strike’a, LoLa, …