poniedziałek, 28 Maj 2018
Home / Esport / Tornado Energy mistrzami świata 2017 w World of Tanks
Tornado Energy

Tornado Energy mistrzami świata 2017 w World of Tanks

Drużyna regionu CIS, TORNADO ENERGY po raz drugi w swojej historii zdobyła tytuł mistrzów świata w World of Tanks. W finale zmierzyli się z europejską drużyną DiNG pokonując ją 7:2. Wynik dobrze przewidziała oficjalna maskotka turnieju, homar imieniem „Pomidorek”.

Grand Finals 2017 w tym roku odbywało się w Moskwie, partnerem strategicznym wydarzenia był Facebook. Do VTB arena, gdzie odbywały się mecze przyszły tysiące widzów, aby na żywo oglądać zmagania najlepszych graczy w World of Tanks. Jednym z odwiedzających był znany koszykarz NBA, Timofey Mozgov z Los Angeles Lakers i mistrz ligi z Cleveland Cavaliers ubiegłego sezonu.

WGL_GF2017_Photos_Day_1_Image_04

„Jak mam chwilę czasu, łapię za tablet i gram w World of Tanks: Blitz,” powiedział Timofey. „Świetnie jest oglądać zawodowych graczy. Jeśli chodzi o gry to mam słabość do czołgów i rozgrywek online. Cieszę się, że mogłem tu być i bawiłem się naprawdę dobrze, podobnie jak inni fani.”

Warto zauważyć, że w przypadku transmisji internetowych udało się pobić ubiegłoroczny rekord – w szczytowym momencie relację oglądało 206 000 widzów jednocześnie. Aby wzmóc zainteresowanie tematyką, ustawiliśmy instalację rozszerzonej rzeczywistości na ulicach Moskwy, która zamieniała przejeżdżające samochody w czołgi.

Podium i podział nagród Grand Finals 2017 wygląda następująco:

  • Pierwsze miejsce – TORNADO ENERGY—$150,000
  • Drugie miejsce – DiNG—$75,000
  • Trzecie i czwarte miejsce – Not So Serious i Elevate – $27,500 dla każdej z drużyn
  • Miejsca od piątego do ósmego – El Gaming, Kazna Kru, OOPS – TTG i Na’Vi.G2A —$5,000 dla każdej z drużyn.

WGL_GF2017_Photos_Day_1_Image_07

„To był niesamowity weekend,” mówi Vladislav “NESKWI” Kanaev, captain of TORNADO ENERGY. “Wargaming przeszedł długą drogę w organizacji mistrzostw. Czuliśmy się jak podczas normalnego turnieju sportowego, z tysiącami widzów dopingujących nas. To był wymagający turniej i każda z drużyn dała z siebie wszystko.”

„Grand Finals są coraz większe z roku na rok,” mówi Mo Fadl, dyrektor eSportu w Wargaming. „Zawsze staramy się dostarczać najwyższej jakości rozgrywkę i miło nam jak widzimy, że tyle ludzi podziela naszą pasję do czołgów. Dziękujemy wszystkim oglądającym nas online i na żywo w VTB Arena oraz miastu Moskwa.”

 WGL_GF2017_Photos_Day_2_Image_23

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

DXerxuzXcAcBTFe

Roszady w FaZe Clan oraz Fnatic!

W piątek, 25 maja dwie czołowe organizacje ogłosiły odświeżenie swoich składów. „Olofmeister” powraca do gry …