piątek, 25 Maj 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / Podsumowanie NTT System Quersus Puchar Polski/LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie!
Podsumowanie NTT System Quersus Puchar Polski

Podsumowanie NTT System Quersus Puchar Polski/LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie!

Trzydniowy turniej e-sportowy rozgrywany w ramach NTT System Quersus Puchar Polski/LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie w dniach 19-21 maja 2017 w Gdyni licznie zgromadził uczniów oraz graczy województwa pomorskiego. Wydarzenie mało miejsce na hali sportowej VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego. 

Dzień pierwszy był skierowany do szkół, w którym rozpoczął się turniej LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie. Wyłoniono z fazy grupowej ośmiu ćwierćfinalistów. Kolejnego dnia rozgrywano mecze fazy pucharowej LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie oraz rozpoczęła się faza grupowa NTT System Quersus Pucharu Polski w E-sporcie. Nagrody i puchar za pierwsze miejsce w  Mistrzostwach Szkół otrzymała drużyna z Zespołu Szkół Agrotechnicznych im Władysława Reymonta w Słupsku. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Konine, a trzecie gracze z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie. Równolegle przez trzy dni na hali sportowej, rozgrywany był turniej indywidualny, w którym brało udział 24 zawodników. Zwyciężył Filip Tometczak z Gdyni, zawodnik pełen wewnętrznego spokoju, o niesamowitej charyzmie zdobył najwyższy stopień podium oraz designerski fotel gamingowy firmy Quersus. Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Jakub Zdebski i Paweł Lewandowicz z Gdyni. Zwycięzcy turnieju indywidualnego zostali uhonorowani pucharami i wspaniałymi nagrodami od firmy Quersus, Bitdefender oraz Gdyńskie Centrum Sportu. Trzeciego dnia rozgrywaliśmy fazę pucharową NTT System Quersus Pucharu Polski w E-sporcie. Drużyny, które dostały się do fazy pucharowej, grały na bardzo wysokim poziomie, do końca nie zabrakło emocji. W finale spotkały się dwie drużyny takie jak „Molo na zajecie” oraz „H3H3H3”. „Molo na zajecie” pokonało swoich przeciwników, wygrywając w systemie „Best of 3” pierwszą mapę 16:9, a na kolejnej mapie zwyciężyli 16:10. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny „Molo na zajecie” w składzie Maciej „Bienuss” Bieńko, Michał „misior” Antosz, Piotr „p1jo” Blok, Marcin „DEVO” Sobczak i Filip „waz1” Korzeniecki. Trzecie miejsce należało do drużyny Bandycka Jazda. Nagrody i puchary w turniejach Counter Strike: Global Offensive ufundowała firma Fyrestore, Bitdefender oraz Gdyńskie Centrum Sportu. Zmagania zawodników można było oglądać na żywo oraz na platformie Twitch.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/supergameesport/

Galeria z wydarzenia:

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …