czwartek, 24 Maj 2018
Home / Artykuły / Digital Dragons i najlepsze gry indie
Digital Dragons

Digital Dragons i najlepsze gry indie

Podczas gali zakończenia Digital Dragons zostały wręczone statuetki dla najlepszych produkcji niezależnych biorących udział w konkursie Indie Showcase. Najbardziej prestiżowy konkurs dla tego typu gier w Polsce wygrała produkcja My Memory of Us studia Juggler Games.

Jury, które oceniało gry, urzekła przede wszystkim wzruszająca historia oraz zapadająca w pamięć oprawa artystyczna tytułu. Autorzy gry wyjechali z Digital Dragons nie tylko ze statuetką, ale również z czekiem na 10 000 zł ufundowanym przez Miasto Kraków, które było gospodarzem imprezy. Drugie miejsce wywalczyła krakowska ekipa Polyslash pracująca nad grą „We. The Revolution” prezentującą czasy Wielkiej Rewolucji Francuskiej z perspektywy sędziego decydującego o losie zarówno zwykłych obywateli jak i kryminalistów. W ich przypadku Jury doceniło ciekawą mechanikę rozgrywki, stopień zaawansowania produkcji oraz oprawę graficzną. Na najniższy stopień podium wskoczył scriptwelder z grą Don’t Escape, co okazało się jednym z największych zaskoczeń tegorocznej edycji imprezy. Dla młodego twórcy była to pierwsza okazja do zaprezentowania gry szerokiej publiczności, zakończona od razu wielkim sukcesem. Nagrodę publiczności Community Vote wygrała gra Blocky Farm zaprezentowana na Digital Dragons przez studio Jet Toast. W tegorocznej edycji Indie Showcase wzięło udział blisko 100 gier z 9
krajów. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 50 produkcji, które przez dwa dni były ocenianie przez 10 specjalistów z branży gier oraz pracowników Wargaming Labs, partnera Indie Showcase.

A nasza relacja z Digital Dragons pojawi się już wkrótce :)

źródło: informacja prasowa

Komentarze

O Krzysztof "Gregorius" Nancka

Fantasta, miłośnik StarCrafta, Warhammera 40k i prozy Dicka, zapalony gracz od karcianek przez planszówki, rpg na esporcie kończąc. Z portalem związany od początku istnienia choć z dłuższą przerwą. Widywany głównie na eventach.

Zobacz także

Amatorskie organizacje w League of Legends

Amatorskie organizacje w League of Legends

Trudno podważyć to, jak wielką profesjonalizację w kierunku esportu przeżywa League of Legends. Twórcy gry …