wtorek, 19 Cze 2018
Home / Esport / Dwóch Polaków z awansem na WCS Circuit Events Jönköping
WCS Circuit Events Jönköping

Dwóch Polaków z awansem na WCS Circuit Events Jönköping

Nie jeden, a aż dwóch Polaków zagra w czerwcu w szwedzkim Jönköping na kolejnym turnieju z cyklu WCS Circuit Events! Nerchio i Elazer pomyślnie przeszli europejskie kwalifikacje, tym samym otrzymując prawo walki w turnieju organizowanym przez DreamHack.

WCS Circuit Events Jönköping to jeden z czterech turniejów tego cyklu w sezonie. Jego zwycięzca otrzymuje bezpośredni awans na światowe play-offy WCS, a sam turniej jest okazją do zebrania punktów, które w końcowej klasyfikacji również dają prawo awansu do play-offów (4 pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej). W kwalifikacjach do Jönköping startowało aż czterech Polaków – oprócz Nerchio i Elazera byli to również MaNa i souL. Ten ostatni jednak bardzo szybko pożegnał się z szansą na awans, a wkrótce w jego ślady poszedł MaNa. Nerchio dotarł do swojego półfinału, w którym musiał uznać wyższość Szweda Namshara 3:2 i w ten sposób trafił do drabinki przegranych. Tam obaj pozostali w grze Polacy pokonali swoich przeciwników – odpowiednio Nerchio – Harstema, a Elazer – ShoWTimE’a, czym zagwarantowali sobie wyjazd do Szwecji oraz grę od razu w 3. fazie grupowej. Turniej w Jönköping odbędzie się w dniach 17-19 czerwca.

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Fortnite 1

Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Opolu oraz sezonu 2017/2018!

W miniony weekend zakończył się kolejny etap LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie oraz HIRO …