czwartek, 24 Maj 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / Venatores o krok od sprawienia niespodzianki w Polskiej Lidze Esportowej
Venatores

Venatores o krok od sprawienia niespodzianki w Polskiej Lidze Esportowej

To miał być bardzo łatwy pojedynek dla Team Kinguin w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Kolejnym przeciwnikiem drugiej polskiej formacji była ekipa Venatores, która nie dość, że zajmuje ostatnie, ósme miejsce bez punktów, to w dodatku dzisiaj pożegnała się ze swoimi dwoma zawodnikami (destru i sany’m), za których grali zmiennicy. 

Niespodziewanie jednak Venatores postawiło Pingwinom bardzo wyraźny opór. Pierwsza pistoletówka, a co za tym idzie kolejne trzy rundy należały właśnie do nich, dopiero przy stanie 4:0 Kinguin zaczynało odzyskiwać dystans. Wtedy już gra potoczyła im się jak z płatka i do końca pierwszej połówki nie pozwolili przeciwnikom na ugranie choćby jednej rundy. Druga pistoletówka padła łupem Kinguin, ale już kolejna runda wpadła na konto ich przeciwników. I tutaj zobaczyliśmy niemalże kopię sytuacji z pierwszej połowy, tyle, że odwróconą na korzyść Venatores. Niemalże udało im się doprowadzić do remisu, ale przy stanie 13:14 to Kinguin dowiodło większego doświadczenia i wytrzymałości psychicznej, przez co utrzymali prowadzenie do końca pierwszej mapy.
Na drugiej znów spotkanie zaczęło się od wygranej przez Venatores pistoletówki i dwóch kolejnych rund. Team Kinguin jednak szybciej zaczęło odzyskiwać kontrolę nad sytuacją i już czwarta runda wpadła na ich konto. Do końca pierwszej połowy potyczka była bardzo wyrównana, o czym świadczy wynik – 8:7 dla Venatores. Kolejna pistoletówka też należała do nich, ale w kolejnych rundach Kinguin udało się w końcu wyjść na prowadzenie – po raz pierwszy na tej mapie. I tu znów losy meczu się odwróciły – najpierw Venatores doprowadziło do remisu po 10, potem wyszło na prowadzenie, tylko po to by nie być w stanie zakończyć mapy na 4 rundach mapowych. Tym sposobem zobaczyliśmy dogrywkę, w której jednak ostatecznie Team Kinguin udowodniło, że słusznie byli obstawiani w roli faworytów tego spotkania.

Team Kinguin vs. Venatores 2:0 (16:13, 19:17)

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …