czwartek, 24 Maj 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / BIG – „wielkie” zaskoczenie w barażach ESL Pro League
BIG

BIG – „wielkie” zaskoczenie w barażach ESL Pro League

Polscy kibice co prawda jeszcze nie otrząsnęli się po wczorajszej porażce Virtus.pro, która przypieczętowała ich los w ESL Pro League, ale mieli jeszcze jedną nadzieję w postaci Pawła „innocenta” Mocka, grającego w teamie PENTA Sports. Formacja ta w ostatnim barażowym meczu starła się z zespołem BIG.

Bez dwóch zdań BIG wyrasta na sensację ostatnich dni. Nie dość, że pokonali Virtus.pro i urwali jedną mapę HelRaisers, to w decydującym spotkaniu o awans do ESL Pro League pokonali drużynę innocenta 2:0. Początek tego spotkania należał co prawda do PENTA, ale bardzo szybko Niemcom udało się dogonić przeciwnika i wyjść na prowadzenie. Po zamianie stron PENTA zdobyła już tylko jedną rundę, a mecz zakończył się wynikiem 16:8 dla BIG. Początek drugiej mapy, czyli Cobblestone zdecydowanie należał do Niemców. Po zamianie stron PENTA zaczęła odrabiać straty, co doprowadziło do dogrywki. Tę jednak również zdobyli zawodnicy BIG, a w mapie zobaczyliśmy wynik 19:17. Tym samym w kolejnym sezonie EPL nie zobaczymy ani jednego Polaka, bo PENTA Sports odpada z tych rozgrywek. Jak nowy zespół poradzi sobie w tej prestiżowej lidze? O tym przekonamy się już wkrótce, najpierw jednak w akcji zobaczymy najlepsze drużyny minionego sezonu, które spotkają 3 i 4 czerwca się na LANowych finałach w Dallas.

Baraże ESL Pro League – mecz decydujący:

PENTA Sports vs. BIG 0:2 (8:16, 17:19)

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …