środa, 24 Sty 2018
Home / Turnieje / Lifecoach pierwszym mistrzem Gwent Challenger!
lifecoach

Lifecoach pierwszym mistrzem Gwent Challenger!

W minioną sobotę rozegrany został pierwszy oficjalny turniej Gwenta – Gwent Challenger. Jego mistrzem został niemiecko-japoński zawodnik, grający obecnie w barwach G2 Esports – Adrian „Lifecoach” Koy.

To była pierwsza okazja by przekonać się o esportowej sile Gwenta. W katowickiej ESL Arenie, wspaniale stylizowanej na średniowieczną karczmę, zmierzyli się ze sobą zawodnicy ze światowego topu. Trofeum turnieju – mistrzowski pierścień – oraz 60 tysięcy dolarów zdobył Lifecoach. Gracz ten zaczynał jako profesjonalny pokerzysta, natomiast w esporcie bardzo długo związany był ze sceną Hearthstone. Jednak na początku tego roku podjął decyzję o zmianie „dyscypliny”, ponieważ jak przyznał – Hearthstone jest „w bardzo złym stanie”. Jak widać błyskawicznie zaaklimatyzował się w nowej formie rywalizacji i szybko pojawiło się pierwsze zwycięstwo. W wielkim finale Lifecoach pokonał po bardzo długim i zaciętym pojedynku pochodzącego z Kanady Noxiousa. Losy finałowego pojedynku wahały się tak naprawdę aż do ostatnich wyłożonych na stół kart. Finalnie jednak Noxious musiał uznać wyższość przeciwnika.
Czy Gwent sprawdzi się jako kolejny esportowy tytuł? Katowicki turniej pokazał, że wszystko na to wskazuje – a pamiętajmy, że gra jest przecież cały czas na etapie bety. Turniej wymagał co prawda kilku szlifów (chociażby podziału na dwa dni, lub wcześniejszego rozpoczęcia rozgrywek, by nie kończyć o 1:00 w nocy), ale moim zdaniem przekonaliśmy się, że Hearthstone zyskał mocnego przeciwnika.

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

27200851959_537e45001a_z

Chiny zwycięzcą All-Stars 2017! Uzi ze statuetką!

All-Stars 2017 właśnie się zakończyło, a finał był lepszy niż ktokolwiek mógłby się tego spodziewać! …