wtorek, 22 Maj 2018
Home / Artykuły / Najlepsi na świecie gracze GWENTA powalczą o 100.000 dolarów!
GWENTA

Najlepsi na świecie gracze GWENTA powalczą o 100.000 dolarów!

Już w najbliższą sobotę, 13 maja, światowa czołówka graczy GWENTA pojawi się w katowickiej ESL Arenie by wziąć udział w finałach GWENT Challenger. W puli 100 tysięcy dolarów!

O tę niebagatelną stawkę powalczy ośmiu zawodników: Adrian „Lifecoach” Koy, Kacem „Noxious” Khilaji, Jeffrey „Trump” Shih, Peter „ppd” Dager, Mikhail „Fion56” Iastrebov, Alexey „oikumena” Raspopov, Oleksandr „ProNeo” Shpak i Barrett „vishra” Goss. Pierwsza czwórka otrzymała bezpośrednie zaproszenia do udziału w turnieju, druga natomiast wywalczyła go sobie w ramach eliminacji. Podział tej puli będzie wyglądał następująco:

1. $60.000
2. $20.000
3 – 4. $10.000

Turniej GWENTA będzie można śledzić za pośrednictwem dwóch streamów – po polsku oraz po angielsku. Natomiast zanim zaczną się turniejowe emocje, zapraszam do obejrzenia filmiku, w którym zawodnicy odwiedzają studio CD Projekt Red i wybierają się w trasę do Katowic (podpowiedź dla fanów: jak można wywnioskować z filmiku, zawodnicy prawdopodobnie zatrzymali się w katowickim hotelu Novotel 😉 ). Film można zobaczyć tutaj.

 

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Amatorskie organizacje w League of Legends

Amatorskie organizacje w League of Legends

Trudno podważyć to, jak wielką profesjonalizację w kierunku esportu przeżywa League of Legends. Twórcy gry …