poniedziałek, 28 Maj 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / Virtus.pro na przełamanie – wygrana z G2 Esports
G2

Virtus.pro na przełamanie – wygrana z G2 Esports

Jeszcze niedawno każdy dwumecz Virtus.pro w ramach ESL Pro League kończył się remisem. Potem nadszedł okres załamania formy, po którym kibice dali by bardzo wiele za powrót tamtych remisów. Na szczęście w końcu ten okres powrócił.

Ostatnie wyniki Virtus.pro były miażdżące dla polskiej formacji – często przegrywali w słabym stylu, do 3 lub 4 ugranych rund. Sporadycznie trafił się wynik w okolicach 8 – 16. We wczorajszych spotkaniach z FaZe można było zaobserwować pewne przebłyski, ale wciąż końcowy wynik nie był dla Polaków łaskawy. Dziś w końcu udało się przełamać niemoc – wrócił tak wyczekiwany dwumeczowy remis i to z nie byle kim, bo francuskim super teamem – G2 Esports. W pierwszym meczu na mapie Nuke początek był co prawda równie ciężki co w ostatnich meczach i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:12, ale po zamianie stron Polacy ostro zabrali się za odrabianie strat i do pokonania Francuzów zabrakło naprawdę niewiele – na koniec zobaczyliśmy tam bowiem wynik 13:16. Natomiast w drugim spotkaniu, na mapie Inferno, Virtus.pro prowadzili praktycznie od samego początku, pierwszą połowę kończąc z wynikiem 9:6, a ostatecznie wygrywając 16:10. Co prawda zdobyciu 14 punktu lekko stanęli, ale udało im się dokończyć spotkanie z korzystnym dla siebie wynikiem. Niestety sytuacja Polaków w ESL Pro League nadal jest bardzo słaba, ale po dzisiejszej wygranej nadal zachowują oni szansę na pozostanie w lidze na kolejny sezon.

Virtus.pro vs. G2 Esports – 1 : 1 (nuke: 13:16, inferno: 16:10)

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

DXerxuzXcAcBTFe

Roszady w FaZe Clan oraz Fnatic!

W piątek, 25 maja dwie czołowe organizacje ogłosiły odświeżenie swoich składów. „Olofmeister” powraca do gry …