Counter Strike: GO
19.04.2017 01:53

Znamy datę meczu piłkarskiego Virtus.pro vs. SK Gaming

Pamiętacie pomysł, by zorganizować spotkanie piłkarskie Virtus.pro vs. SK Gaming? Plan powstał przed IEM Katowice, ale z powodu słabego występu Polaków na tym turnieju temat ucichł. Nie całkiem jednak – właśnie poznaliśmy dokładną datę.

Przypomnijmy – pod koniec lutego tego roku Pasha w wyniku dyskusji na Twitterze niejako wyzwał brazylijską ekipę SK Gaming na pojedynek na boisku piłkarskim przy okazji IEM Katowice. Brazylijczycy ochoczo przystali na pomysł, a na ich profilu pojawił się fotomontaż, na którym twarze zawodników zostały wkomponowane w zdjęcie w oficjalnych koszulkach Canarinhos. Ze strony Pashy pojawiła się propozycja by podbić stawkę spotkania i zagrać nie tylko o prestiż, ale też o 50 tysięcy dolarów. Na propozycję przystał Fallen, kapitan SK Gaming, a w rozmowę włączył się CEO Virtus.pro, który obiecał, że porozmawia z przedstawicielami ESL na temat możliwości zorganizowania takiego spotkania. Zainteresowanie meczem Virtus.pro vs. SK Gaming wyraził również CarmaC, który spytał obie strony kiedy dokładnie chciałyby zorganizować takie spotkanie. Od tego czasu jedyna informacja jaką zobaczyliśmy dotyczyła spotkania przedstawicieli obu stron „in real life” – było to w połowie marca i już wydawało się, że pomysł upadł, aż do dziś. Na stronie http://cybersport.com/round31/eng/ pojawiła się informacja o meczu oraz wsteczne odliczanie. Ma on zostać zorganizowany 10 lipca, a składy obu ekip zostaną przedstawione za kilka dni – 22 kwietnia.
Niestety złą wiadomością dla fanów Virtus.pro będzie z pewnością fakt, że spotkanie nie odbędzie się w Polsce a w Niemczech. Obie drużyny zostały zaproszone na turniej ESL One w Kolonii, który zakończy się 9 lipca, a mecz zostanie zorganizowany dzień później. Ciężko w tym momencie nie odnieść wrażenia, że ma to być dodatkowy czynnik by ściągnąć do Kolonii fanów, którzy wahają się nad przyjazdem po informacji, że ESL One Cologne straciło Majora na rzecz Krakowa. Organizując sobie ten wyjazd pamiętajcie tylko, że 10 lipca to poniedziałek – uwzględnijcie to, planując urlopy i noclegi. 🙂