czwartek, 24 Maj 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / Kolejne rozstrzygnięcia w ramach ESL Mistrzostw Polski
ESL Mistrzostw Polski

Kolejne rozstrzygnięcia w ramach ESL Mistrzostw Polski

Dziś odbyły się kolejne spotkania w ramach ESL Mistrzostw Polski. W meczu BO1 Izako Boars grali z Team Kinguin, a Samsung4Gamers by Inetkox w spotkaniu BO3 w drabince przegranych starło się z ALSEN-Team.

Izako Boars mają za sobą co prawda bardzo dobry występ na Let’s Play Częstochowa, ale w starciu z doświadczonym i zgranym Teamem Kinguin było to jednak zdecydowanie za mało. W dodatku w meczu ESL Mistrzostw Polski nie zagrał repo, a w jego miejsce Izako Boars wystawiły oskarisha jako stand-ina. To plus prawdopodobne zmęczenie sprawiło, że na mapie Cobblestone widzieliśmy bardzo jednostronny pojedynek, w którym Dzikom udało się wygrać zaledwie dwie rundy. Meczem tym Kinguin zapewniło sobie udział w offline’owych finałach ESL Mistrzostw Polski, które odbędą się 29-30 kwietnia w ESL Arenie w Katowicach.
Natomiast w drugim dzisiejszym spotkaniu w tym turnieju Samsung4Gamers by Inetkox pokonało ALSEN-Team 2:1. Drużyna InetkoxTV, która krótko przed turniejem Let’s Play Częstochowa zyskała wsparcie firmy Samsung (jako sponsora tytularnego) oraz organizacji PRIDE (m.in. zaplecze treningowe oraz organizacja wyjazdów) na pierwszej mapie Mirage drużyna ALSEN wygrała 19 do 17. Drugą mapą było Train – tutaj zobaczyliśmy bardzo pewne zwycięstwo Inetkox 16 do 3. I w końcu przyszła pora na decydującą dla losów spotkania mapę Cache, na której lepsi okazali się zawodnicy ALSEN-Team, pokonując przeciwników 16 do 14. Tym samym Samsung4Gamers by Inetkox nie zobaczymy w dalszej fazie ESL Mistrzostw Polski, natomiast Izako Boars o swój dalszy los powalczą z ALSEN-Team.

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …