piątek, 22 Cze 2018
Home / Gry / Counter Strike: Global Offensive / Dust 2 trafia do puli map rezerwowych!
Dust 2

Dust 2 trafia do puli map rezerwowych!

Rewolucja w G2 Esports, rozpad starego składu Fnatic, nawet wygrana przez Virtus.pro turnieju w Katowicach w 2014 – żadna z tych informacji nie jest tak wstrząsająca jak to, co stało się wczorajszego wieczora. Ludzie, którzy odpalili Counter-Strike: Global Offensive po wczorajszej aktualizacji przecierali oczy ze zdumienia, bowiem… w puli aktywnych map turniejowych zabrakło kultowej, legendarnej i podstawowej mapy – Dust 2.

Słynna mapa w klimatach irackiego miasteczka była z Counter-Strike praktycznie od samego początku. Stworzył ją Dave „DaveJ” Johnson, a swój debiut zaliczyła w wersji 1.1, 3-go marca 2001 roku. Od tej pory stała się ulubioną mapą szczególnie początkujących graczy oraz przedstawicieli Europy Wschodniej i Środkowej i z większymi lub mniejszymi zmianami jest nieprzerwanie obecna w grze. To dzięki niej powstało kultowe i kojarzone również przez osoby nie grające aktywnie w CSa powiedzenie „GO RASH B CYKA BLYAT”. Ze względu na swoją prostotę była też jedną z najbardziej dynamicznych do rozgrywania map. Być może ze względu na nacisk właśnie na dynamizm rozgrywki zamiast na elementy taktyczne, była średnio lubiana w środowisku profesjonalnych graczy, a np. dla Virtus.pro była pierwszym wyborem jeśli chodzi o ban mapy.
Wraz z wczorajszą aktualizacją Dust 2 została przesunięta do puli map rezerwowych, a jej miejsce zajęło odświeżone jakiś czas temu Inferno. Valve zrobiło tutaj jednak ukłon w kierunku swoich fanów i fanów tej mapy na całym świecie, gdyż Dust 2 stała się osobną „kategorią” map przy ustawianiu matchmakingu oraz rozrgywaniu deathmatch’u. Od teraz grając DM nie trzeba jej rozgrywać na przemian z Mirage – można przy Dust 2 spędzić cały dzień ciągiem. 😉
Inna zmiana wprowadzona przez wczorajszą aktualizację to właśnie kategoryzacja map. Osobno mamy mapy czynnej służby, trybu Zakładnicy, grupy rezerwowaj no i jak już wspomniałem – osobno Dust 2. Czy zmiany te mają na celu odświeżenie również tej mapy? Przed Majorem w Atlancie pojawił się filmik, na którym w jednym z ujęć widać pracę nad nową mapą w klimatach bardzo zbliżonych do Dust 2. Oby już wkrótce ulubiona mapa wielu graczy wróciła do normalnego trybu.

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Który skill jest najczęściej maxowany jako pierwszy?

Który skill jest najczęściej maxowany jako pierwszy?

Każdy z nas zaczynając przygodę z League of Legends, napotykał na swojej drodze pewnego rodzaju …