wtorek, 22 Maj 2018
Home / Esport / Forbes wyróżnia ESL Polska – świetne prognozy dla e-sportu!
Forbes wyróżnia ESL Polska
ESL Polska - ESL Arena Katowice

Forbes wyróżnia ESL Polska – świetne prognozy dla e-sportu!

E-sport rośnie na sile. Nie tylko patrząc na zwiększającą się popularność i liczbę turniejów. Zauważalny rozwój widziany jest także przez ekonomistów. Niemałe osiągnięcie zanotowało Turtle Entertainment Polska – właściciel marki ESL Polska – uhonorowany poprzez Diament Forbesa, za dynamikę rozwoju firmy.

W kategorii firm małych (5-50 mln PLN przychodu) Turtle Entertainment zdobyło 52 lokatę w kraju oraz 5 na śląsku. Wzrost wartości na przestrzeni 2 lat (2013-2015) wyniósł aż 98,99% a dalsze rokowania zdają się przemawiać za utrzymaniem wzrostu.

Jak donosi Rafał Pikiewicz, dyrektor zarządzający Turtle Entertainment Polska:

W Polsce e-sport rozwija się niezwykle dynamicznie. W 2016 roku wartość tego rynku sięgnęła 40 mln, w przyszłym wyniesie już 52 mln – komentuje Rafał Pikiewicz, dyrektor zarządzający Turtle Entertainment Polska.

Wysoka pozycja w prestiżowym rankingu Forbesa znajduje odzwierciedlenie w niezwykle dynamicznym rozwoju polskiego oddziału ESL. Zatrudnienie w firmie w ciągu kilku lat wzrosło od 5 do 80 osób, Katowice wzbogaciły się o studio telewizyjne ESL Arena, z którego ważne wydarzenia e-sportowe, takie jak np. europejskie finały ligi World of Tanks, transmitowane są na cały świat.

Wyróżnienia tego typu nie pozostają bez echa. Efektem sukcesu firmy jest skupienie na sobie większej ilości sponsorów oraz inwestorów, co bezpośrednio wpłynie na rynek powiązany z e-sportem.

Nic tylko się cieszyć! :)

Dla przypomnienia, zapraszamy do obejrzenia materiału z ESL Arena – studia zlokalizowanego w Katowicach, będącego potwierdzeniem wyników firmy:

Komentarze

O Szymon "szympek" Nocoń

W zasadzie to "szympekmajster" ale samo "szympek" jest po prostu krótsze i eliminuje zbieżność z olofem. Pierwszy raz z grami miał styk w wieku 5 lat, gdzie zakochał się w Missile Command. Potem w okolicach 2004 przyszło granie na multiplayer w Call of Duty i jakoś tak się rozpędziło. Siedzi w tematyce sprzętu PC, spędza za dużo czasu na YouTube. Wylądował tu bo umie obsłużyć lutownicę i trzymać (w miarę) prosto kamerę.

Zobacz także

Źródło: Virtus.pro Facebook

Virtus.pro zagra w turnieju Adrenaline Cyber League w Rosji

Virtus.pro powraca do gry w turniejach. Pierwszym z nich będzie wyjazd do Rosji, gdzie Polacy …