czwartek, 24 Maj 2018
Home / Esport / Counter Strike: Global Offensive / Podsumowanie 1. dnia Epicenter – świetny występ VP.G2A!
epicenter

Podsumowanie 1. dnia Epicenter – świetny występ VP.G2A!

Za nami pierwszy dzień organizowanego w Moskwie turnieju CS: GO Epicenter. W turnieju, za którym stoi między innymi rosyjska organizacja Virtus.pro, biorą udział między innymi nasi zawodnicy grający w jej barwach.

Wczoraj pisaliśmy o ich historycznym awansie na 1. miejsce rankingu HLTV i zrzuceniu z niego Brazylijczyków z SK Gaming. A chwile potem, podczas pierwszego dnia turnieju Epicenter, Polacy przypieczętowali swoją dominację nad ekipą Fallena i spółki. Wygrali dwumecz z nimi i to w doskonałym stylu. Zarówno na pierwszej mapie, jaką był Mirage, jak i na drugiej – Cobblestone, dotychczasowi liderzy rankingu nie mieli praktycznie nic do powiedzenia. Polakom gra układała się świetnie, wychodziło praktycznie wszystko i po obu starciach nikt nie miał wątpliwości komu należy się fotel lidera.

W pozostałych spotkaniach w ramach 1. dnia Epicenter Natus Vincere podzieliło się punktami z dignitas. Remisy oglądaliśmy również w spotkaniach fnatic z HellRaisers oraz G2 Esports z Ninjas in Pyjamas. Przypomnijmy, że mecze potrwają do końca tygodnia (z mała przerwą w czwartek i piątek), pula nagród wynosi 500.000 dolarów, z czego aż 250 tysięcy trafia do drużyny, która wygra cały turniej. Kolejne spotkanie VP.G2A o 10:00, z drużyną HellRaisers, o 13:00 Ninjas in Pyjamas powalczą z dignitas, o 16:00 – G2 Esports vs. Natus Vincere, a na koniec dnia „klasyk” – SK Gaming kontra fnatic. Mecze można śledzić na kilku polskich streamach, m.in. u Izaka oraz na specjalnie z tej okazji stworzonym kanale ESL Polska.

Komentarze

O Zbigniew "Emill" Pławecki

Z grami związany od 1991 roku, kiedy to w jego domu pojawił się Commodore64. Potem była styczność z PC, Gameboyem, PS2, X360, PSP i obecnie XOne. Przez 3 lata pracował aktywnie przy tworzeniu zina SS-NG, będącego nieoficjalną, fanowską kontynuacją Secret Service. W międzyczasie różne krótkie epizody współpracy z paroma innymi portalami o grach. Obecnie, poza zagrywaniem się na konsoli, ćwiczący swoje umiejętności w CS: GO, a poza graniem miłośnik muzyki klubowej, domorosły, jeden z niewielu w Polsce niepełnosprawnych DJów i organizator imprez klubowych.

Zobacz także

Split lato 2018

Split lato 2018 w EU i NA LCS – znamy datę rozpoczęcia rozgrywek i harmonogram spotkań

Jak zawsze, po dużym międzynarodowym turnieju w Lidze Legend następuje przerwa w profesjonalnych rozgrywkach. Czas …